Meie poolt müüdavate sammasõunapuude sordid

Sammasõunapuud on alusel MM 106 ja paljundatud Eestis

 

1 BC-25-20, hea talveõun

2 Maypole, sügisõun. Õied suured tumeroosad. Vili punane, väikesepoolne. Viljaliha roosa, hapukas, suure pektiini sisaldusega. Lehed kevadel punased, hiljem pruunikad. Sobib hästi ilupuuks. Viljad sobivad kompotiks ja želeeks. Sort on pärit Inglismaalt.

Maypole õisMaypole viljad

3 Arbat, sügissort, koristada septembri lõpus. Tarbimisaeg oktoober-detsember, vili keskmise suurusega, ca 100g, ümmargune, ilusa punasetriibulise kattevärvusega, magushapu, mahlane. Aretatud Moskvas. Sort on kärntõvekindel.

4 Moskovskoje Ozerelje, hilissügis-talvesort. Vili suur, 150-170 g, mahlane, maitsev. Viljakest kirsipunane. Puu on väga vastupidav haigustele, suhteliselt külmakindel.


5 Valiuta, vili on tarbimisküps alates septembrist, suur, ümmargune, päikesepoolne külg värvub helepunaseks. Viljaliha maitsev, mahlane. Aretatud Venemaal. Puu on vastupidav kärntõvele.


6 Koral, talvine sort. Vili punane, maitsev. Aretatud Venemaal. Külmakindel ja haigustele vastupidav.


7 Inese, viljad valmivad septembri alguses ning neid on võimalik säilitada kuni märtsini. Viljad ilusad erepunased, viljaliha magus, maitsev. Puu hakkab varakult vilja kandma, on saagikas ja suhteliselt külmakindel. Aretatud Lätis.


8 Gatis, taliõun. Koristusküpseks saab septembri lõpus ja säilib heades tingimustes veebruarini. Vili keskmine, punane, hapukasmagus. Varajase viljakande algusega. Aretatud Lätis.


9 Ilma, hea varatalvine õun. Vili suurepoolne, pikliku kujuga, roosakaspunane, hapukasmagus, maitsev. Aretatud Rootsis.


10 Zane, viljad on ilusad, erepunase kattevärvusega, valmivad augusti lõpus, viljaliha on valge, magus, aromaatne, maitsev. Puu on keskmise suurusega, hakkab vilja kandma varakult, saagikas, külmakindel ja on üsna vastupidav haigustele. Läti sort.