Et jõulupuu kauem kestaks

Kui jõulukuusk on Sinuni jõudnud, ära teda võimaluse korral kohe sooja tuppa vii. Jäta ta umbes ööpäevaks kuhugi jahedamasse kohta kohanema – näiteks garaaži, keldrisse, kuuri, kinnisele rõdule või terrassile. Nii säilib kuusk paremini ja oht, et okkad hakkaksid pudenema on väiksem!

Tuppa toodud kuuse tüve otsas oleva vaigukorgi likvideerimiseks tuleb kindlasti saagida maha vahetult ennem tema vette asetamist vähemalt kolme sentimeetri pikkune jupp või kasta tüvi korraks kuuma vette. Seejärel tuleb kuusk kinnitada koheselt kuusejalga ja valada sinna leige vesi millele võib lisada näiteks okkaliimi (https://www.google.ee/search?q=okkaliim&ie=UTF-8&hl=et).

Puu kõige esimesse veeportsjonisse võib lisada ka supilusikatäie suhkrut, samuti lusikatäie lõikelillede universaalset toitelahust. Okaste enneaegse pudenemise vastu aitab seegi, kui veele lisada 2 supilusikatäit glütseriini või supilusikatäis suhkrut. Esimestel päevadel on veevajadus kõige suurem. Kui vesi on kogemata kombel jalast otsa saanud, siis võib üritada valada anumasse sooja/kuuma vett. Kui sellest piisavalt abi pole tuleb tüve otsast uus jupp maha saagida.

Häid pühi!
 

FIE Johannes Valk   |   Registrikood: 10017875
E-mail: rooslaheroos.ee   |   Tel: (+372) 516 46 50