Jõulud koroona ajal

Enam kui kaks tuhat aastat tagasi sündinud Jeesus Kristuse sünnipäeva tähistatakse väga laialdaselt. Vana kombe kohaselt on sündimise päeva tähistatud eeskätt pere ringis. Tänavu on selleks erakordne võimalus, sest viirus lausa sunnib meid jääma koju. Kasutagem täies mahus seda üle paljude aastate!

Kodude ja linnaväljakute ehtimine Jõulude ajaks kuuskedega on aastasadu kestnud traditsioon. „Liivimaa kroonika“ andmetel püstitati esimene avalik linna jõulupuu Euroopas aastal 1441 just Tallinnas Raekoja platsil. Olgem uhked ja jätkakem seda traditsiooni.

Aastasadu raiuti selleks looduses kasvanud puid. Kaasajal kasvatatakse puud istandustes. Sest inimesed on asunud elama linnadesse. Eelistatakse hooldatud, kujunduslõikuste abil ilusaks ja tihedaks kasvatatud kuuski. Kasu on mitmepoolne – koju saadakse kena kuusk ilma looduse loomulikku elurütmi häirimata ja inimestel maal on võimalik teenida elatist. Nii mõnelegi on see ainsaks sissetulekuallikaks, mis toidab pere. Miks mitte toetada maal elavaid inimesi võimaldamaks pisut enam jätkata elu ka maal? Tõenäoliselt tekib paljudel kodumaal kasvatatud kuuse ostjatel südamesse soe tunne. Ehk on see kaudne märguanne meie esivanematelt, kes kunagi elasid just maal?
 

FIE Johannes Valk   |   Registrikood: 10017875
E-mail: rooslaheroos.ee   |   Tel: (+372) 516 46 50